Google Play Store Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Play Store Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür
 Her Android kullanıcısının sıklıkla kullandığı Play Store çoğu zaman stabil bir şekilde çalışsa da nadiren de olsa Play Store durduruldu veya Play Store sürekli olarak duruyor gibi hatalar ortaya çıkabiliyor. Elbette bu hataların birçok çözümü vardır. Peki Play Store çalışmıyor sorunu nasıl çözülür?

Play Store Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunu düzeltmek için öncelikle sorunun nedenini bulmamız gerekir. Play Store durduruldu veya Play Store yanıt vermiyor hatası genellikle Google'ın arka plandaki görevleri doğru bir şekilde yerine getiremediğinde ortaya çıkar. Elbette Play Store sürekli duruyor hatası başka nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Ancak en büyük nedeni Play Store'un arka plandaki görevleri düzgün yerine getirememesidir. Peki Play Store durduruldu hatası nasıl düzeltilir?

Play Store'u Durdurun ve Yeniden Başlatın

Play Store durduruldu hatasının en basit çözümü Play Store'u yeniden başlatmak ve durdurmaktır. Bunun için ilk olarak Play Store'un üzerine basılı tutun. Ardından uygulama bilgileri yazan seçeneğe tıklayın. Daha sonra durdur butonuna tıklayıp onay verin. Son olarak ise verileri temizleyerek işlemi bitirin. Bu işlem genellikle Play Store yanıt vermiyor hatasını çözebilir. Ancak eğer sorununuz çözülmezse aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Eğer Play Store durduruldu hatası almaya devam ederseniz telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede sadece Google uygulamalarını değil, bütün uygulamalarınızı yeniden başlatmış olursunuz.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Bazen cihazınıza gelen yeni bir günceleme, Play Store'un çalışmasını sağlayabilir. Bu tür sorunlar yazılım kaynaklı sorunlardır ve cihazınızı güncellemeniz halinde düzelecek sorunlardır. Bu güncellemeleri yapmanız halinde Google Play açılmıyor sorununuz ortadan kalkabilir.

Virüs Taraması Yapın

Teknolojik cihazlar artık virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara önceden olduğundan daha korunaklıdır. Ancak yine de bu cihazlara asla virüs veya kötü amaçlı yazılım giremez demek değildir. Cihazınıza Avast veya Eset gibi bir antivirüs programı yüklemenizi ve haftada bir cihazınızı taramanızı öneririz. Ayrıca indirdiğiniz programı korsan sitelerden indirmemeye de dikkat etmelisiniz.

Telefonunuzu Sıfırlamayı Deneyin

Eğer sorununuz hala devam ederse cihazınızı sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Böylelikle Play Store açılmıyor sorununuz da ortadan kalkacaktır. Eğer cihazınıza formak atmanıza rağmen de sorununuz devam ederse cihazınızı bir yetkili servise göndermeyi düşünebilirsiniz.

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Gönder (0)

Daha yeni Daha eski