Electronic Arts, 3 Battlefield Oyununu PlayStation 3 ve Xbox 360'dan Kaldırıyor

Battlefield Yayından Kaldırılıyor Mu

Electronic Arts (EA), 1 Ağustos 2024 itibariyle üç popüler Battlefield oyununu Xbox 360 ve PlayStation 3 platformlarından kaldıracağını açıkladı. Bu tarihten sonra, oyunlar dijital olarak satın alınamayacak ve halihazırda oyuna sahip olmayan kullanıcılar bu oyunları bu konsollarda bir daha oynayamayacaklar.

Hangi Oyunlar Kaldırılıyor?

EA'nın açıklamasına göre, kaldırılacak oyunlar şunlar:

  1. Battlefield 3
  2. Battlefield 4
  3. Battlefield Hardline

Bu oyunlar 1 Ağustos 2024 itibariyle Xbox 360 ve PlayStation 3 dijital mağazalarından kaldırılacak. Bu tarihten sonra, ilgili konsollarda bu oyunları oynayan kullanıcılar, 7 Kasım 2024 itibariyle oyun sunucularına bağlanamayacaklar. Bu durum, Xbox 360 ve PlayStation 3 kullanıcıları arasında üzüntü yaratmış olsa da, bu konsolların günümüzde oldukça eski olduğu göz önüne alındığında, bu adımın kaçınılmaz olduğu anlaşılıyor.

Yeni Nesil Konsollarda Destek Devam Ediyor

Battlefield 3, Battlefield 4 ve Battlefield Hardline, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarından kaldırılmış olsa da, PlayStation 4, Xbox One ve daha yeni konsollarda oynanmaya devam edecek. Bu platformlarda oyun sunucuları da açık kalacak, böylece oyuncular bu oyunların keyfini sürmeye devam edebilecekler.

Bu değişiklik, oyuncuların daha yeni ve gelişmiş konsollara geçiş yapmalarını teşvik ederken, EA'nın da oyun sunucuları ve dijital mağazalarını daha etkili yönetmesine yardımcı olacak. Battlefield serisi, yeni nesil konsollarda sunduğu gelişmiş grafikler ve oyun deneyimi ile oyunculara unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecek.

Battlefield 3, Battlefield 4 ve Battlefield Hardline’ın Xbox 360 ve PlayStation 3 platformlarından kaldırılması, eski konsollara sahip olan oyuncular için üzücü bir haber olabilir. Ancak bu adım, oyun dünyasında sürekli yenilik ve gelişim sürecinin bir parçası olarak değerlendirilebilir. Ayrıca bu yazımız hoşunuza gittiyse "Forza Horizon 4 Yayından Kaldırılıyor" yazımız da ilginizi çekebilir.

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Gönder (0)

Daha yeni Daha eski