Bütün Ekran Kartlarına Frame Generation Özelliği Geldi! Peki Nasıl Açılır?

Desteklemeyen Ekran Kartlarında Frame Generation Açma

 Yeni ekran kartları beraberinde yeni teknolojiler de getiriyorlar. Bu teknolojilerden birisi de Frame Generation özelliğidir. Yalnızca en üst düzey ekran kartlarında bulunan bu özellik ise artık bir uygulama vasıtasıyla bütün ekran kartlarında kullanılabiliyor. Peki Frame Generation desteklenmeyen ekran kartında nasıl açılır?

Frame Generation Nedir?

Frame Generation, RTX 4000 serisi ve AMD RX 5000 serisinden itibaren kullanılabilen bir ekran kartı özelliğidir. Bu özellik adından da anlaşılacağı üzere FPS değerlerinizi yükseltebilen bir özelliktir. Elbette Frame Generation, oyunlardaki FPS değerlerini 2 katına kadar çıkarabilse de her ekran kartında kullanılamamaktadır. Bu da oyuncuları büyük bir ölçüde kısıtlar. Ancak bazı uygulamalar bu sınırlamaları geçmeyi amaçlıyor. Böylelikle oyuncular FSR 3 özelliğini de, Frame Generation özelliğini de kullanabiliyor.

Frame Generation Desteklenmeyen Ekran Kartlarında Nasıl Açılır?

Bu özelliği desteklenmeyen bir ekran kartında açmanız mümkün. Hatta ekran kartı olmayan bir sistemde yani apu sistemlerde bile kullanmanız mümkün. Bunun için ilk olarak Steam'de bulunan Lossless Scaling isimli uygulamayı satın almanız gerekiyor. Uygulama ücretli olsa da uygun fiyatlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Ardından uygulamayı indirip Frame Generation özelliğini açmak istediğiniz oyunu çalıştırıyorsunuz. Daha sonra Lossless Scaling uygulamasını da açıp ayarları kendinize göre düzenliyorsunuz. Son olarak ise ölçekle butonuna tıklayarak ayarları uyguluyorsunuz. Bu yöntemle birlikte oyun Frame Generation desteklemese bile Frame Generation özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Bu yazımızda desteklemeyen bilgisayarlarda Frame Generation nasıl açılır konusundan bahsettik. Eğer yazımız hoşunuza gittiyse "Darboğaz Nedir" yazımızı da okuyabilirsiniz.

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Gönder (0)

Daha yeni Daha eski