Xbox Design Lab İle Özel Tasarım Gamepad Nasıl Tasarlanır?

Xbox Design Lab
 Microsoft'un oyun dünyasındaki yenilikçi adımlarından biri olan Xbox Design Lab, oyun tutkunlarına kendi özelleştirilmiş Xbox kontrolcülerini üretme hizmetini sunarak oyun deneyimini kişiselleştirme imkanı tanıyor. 2016 yılında tanıtılan bu hizmet, Xbox kullanıcılarına kendi oyun kollarını (kontrolörlerini) diledikleri gibi özelleştirme fırsatı sunuyor. Peki Xbox Design Lab Türkiye'de var mı?

Xbox Design Lab Avantajları

Xbox Design Lab, kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar seri üretimde var olan diğer Xbox kontrolcülerinden farklı bir özelliğe sahip olmamakla beraber yine de normal kontrolcülerden daha şık olduklarını söylememiz mümkün.

Sınırsız Özelleştirme Seçenekleri

Xbox Design Lab, oyunculara birbirinden farklı özelleştirme seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin arasında kontrolcünün bütün aksamlarının renklerini değiştirebilme, tutma yerlerini kauçuktan yapabilmeye be hatta tetikleri metalik yapabilmeye kadar birçok özelleştirme seçeneğine sahip. Elbette bütün bunların yanı sıra özelleştirilmiş kontrolcünüzün üzerine istediğiniz şeyleri de yazdırmanız mümkün. Tabii ki birçok özelleştirme ek ücrete tabii tutuluyor.
Xbox Özel Tasarım Kontrolcü

Özel Koleksiyon Kontrolcüleri

Xbox Design Lab'e zaman zaman özel tasarım kontrolcüler gelebiliyor. Bu kontrolcüleri de istediğiniz gibi özelleştirerek zaten özel bir tasarım olan kontrolcüleri daha da özel bir hale getirebiliyorsunuz. Bu özel koleksiyon gamepadler de genellikle Xbox Game Studios tarafından yeni bir oyun çıkartıldığında veya yeni bir Xbox oyun konsolunun çıkışıyla birlikte çıkıyor.

Xbox Design Lab Türkiye'de Var Mı?

Xbox Design Lab web sitesi şu anda Türkiye'de de aktif. Ancak ne yazık ki Türkiye'ye herhangi bir gönderim yapılamamaktadır. Bu nedenle özelleştirilmiş Xbox kontrolcüleri Türkiye'de almamız olası görünmüyor. Yine de başka ülkede yaşayan bir arkadaşınız varsa Xbox kontrolcünüzü o arkadaşınıza sipariş edip daha sonra da o arkadaşınızın vasıtasıyla kendinize göndermeniz mümkün. Bunun dışında henüz özel tasarım Xbox kontrolcü sipariş etmek pek mümkün görünmüyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Gönder (0)

Daha yeni Daha eski